Skip to main content
Zapach w obrazach

Zapach w obrazieTworzenie zapachów to wielowątkowa podróż, od poznawania ludzi, zanurzania się głęboko we własnej wyobraźni do zaskakujących poszukiwań, towarzyszy mi w tej przygodzie aparat fotograficzny, który jest zawsze obok moich pachnących fantazji.

Świat fotografii oraz zapachów łączy się u mnie, dzięki obrazom posiadłam zdolność zwracania uwagi na błahe rzeczy, dostrzegam w nich różnorakość faktur, świateł, kolorów, kształtów i piękna.


Tworzenie może przeistoczyć się w praktykę kontemplowania rzeczywistości w określonej chwili tworząc połączenie między naszymi zmysłami.

Kreatywność uczy cierpliwości, czasami spowolnienia, kreatywność bywa również artystycznym wysiłkiem. Niewiele rzeczy w życiu człowieka może się równać z emocjami, które wywołuje przebywanie przed pięknymi dziełami sztuki, nie szukajcie ich tylko w galeriach, wiele z nas tworzy je własnymi rękami, oczami, uszami, dotykiem… Poprzez literaturę, muzykę, obrazy, zapachy, doświadczanie drugiego człowieka czy świata pozostaje w nas już na zawsze czułe wspomnienie czy głębokie doświadczenie.


“Każde dzieło sztuki jest córką swoich czasów i często matką naszych uczuć” mawiał malarz Wassily Kandinsky.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Kreatywności, zaproście ją do siebie i puścicie się razem z nią, życie nabierze koloru, smaku, przyjemności i spontaniczności, zobaczcie co Wam w duszy gra. Świat czeka wśród licznych zawieruch na kolory, pasje, rzeczy i myśli płynące z serca… 😉

Na fotografii moje wczorajsze wspomnienie, zachwyciły mnie faktury oraz kolory pachnącego konkretu, który powoli odparowywuje, skojarzyła mi się ta fotografia z malarstwem Kandinsky-ego.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie