Skip to main content

Warsztaty i wykłady bottanicum

Monika Opieka

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Warsztaty i wykłady bottanicum


Prowadzę pachnące wykłady na temat zapachów naturalnych oraz zmyśle węchu w aspektach kulturowych, duchowych, antropologicznych, psychologicznych, artystycznych oraz społecznych. Na każdym pachnącym spotkaniu bottanicum jest wiele wrażeń węchowych, słuchacze mają okazję oprócz zapoznania się z historią zapachów oraz funkcjonowaniem zmysłu węchu powąchać wiele kompozycji zapachowych, których jestem autorką. Jest wiele pachnideł z ubiegłych wieków, które przeniosłam na grunt współczesny, można powąchać zapach średniowiecza, stare wody apteczne czy starożytne pachnidła inspirowane Kleopatrą i innymi postaciami, które znamy z kart historii.


Prezentuję również kadzidła, które samodzielnie tworzę inspirując się różnymi kulturami na świecie oraz czasami historycznymi.Organizuję warsztaty tworzenia perfum naturalnych na różnych poziomach.

Prowadzę profesjonalne Alchemiczne warsztaty perfumiarskie bottanicum na 3 poziomach, podstawowy, średniozaawansowany oraz zaawansowany gdzie od podstaw uczę jak komponować perfumy naturalne.


Prowadzę również małe warsztaty komponowania własnoręcznie perfum naturalnych pod moim okiem, gdzie można w ciągu kilku godzin zanurzyć się w świecie zapachowej fantazji i doświadczyć sztuki tworzenia perfum botanicznych tworząc dla siebie wodę kolońską lub wybrane tematycznie perfumy.

Niezależnie od tego czy chcesz zostać perfumiarzem rzemieślniczym, czy dowiedzieć się więcej na temat zapachów, a może po prostu chcesz poznać nowe aromaty rozszerzając swoją praktykę twórczą na różnych gruntach tworzę szyte na miarę doświadczenia zapachowe dla Ciebie i Twoich znajomych gwarantując niezapomniany i piękny czas gdzie oderwiesz się od szarej rzeczywistości dobrze się przy tym bawiąc.Pachnące spotkania bottanicum obejmują:

  • wykłady zapachowe
  • warsztaty tworzenia perfum naturalnych
  • warsztaty tworzenia kadzideł ziołowych
  • warsztaty zapachowe jako praktyka uważności
  • pachnące kręgi kobiet bottnicum


Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów  i zaplanować pachnące wydarzenie z bottanicum napisz do mnie maila na adres info@bottanicum.pl