Skip to main content

Autorskie perfumy naturalne oraz zapachy na zamówienie

Monika Opieka-Nowak

Moją pasją jest zgłębianie wiedzy o zapachach naturalnych na tle socjologicznym, duchowym, psychologicznym oraz kulturowym. Komponuję autorskie perfumy naturalne.

Autorskie perfumy naturalne oraz zapachy na zamówienie


Komponuję autorskie perfumy naturalne na zamówienie, tworzę również zapachy dla firm oraz marek osobistych.


Naturalne perfumy to prawdziwe klejnoty pośród ogólnodostępnych zapachów, są dużo bardziej złożone oraz esencjonalne ponieważ materiały, z którymi pracuję same w sobie są małymi perfumami. Każdy surowiec w kompozycji perfum naturalnych posiada swoją historię, najczęściej pochodzi z odległych krajów na świecie, dołączam do kompozycji również zapachy, które pozyskuję własnoręcznie.Naturalne perfumy komponuje się z olejków eterycznych, konkretów, nalewek, absolutów, żywic, CO2, naturalnych izolatów roślinnych, czasami z surowców zwierzęcych takich jak ambra oraz wosk pszczeli.


Przykładam ogromną wagę by pracować z najlepszymi dostępnymi materiałami naturalnymi dostępnymi na rynku.


Autorem zdjęcia jest: Sylwester Taras


Perfumy naturalne podobnie jak muzyka są sztuką abstrakcyjną, wywołują w nas różne emocje oraz wspomnienia a bywa, że piszą nową historię klienta lub rodu.


W XVII wieku perfumiarz Septimus Piesse stworzył “przewodnik węchowy dla publiczności”, gdzie porównał zapachy do skali muzycznej, nazwał ją “gamą zapachową”. Zainicjował ideę myślenia o zapachach jak o nutach muzycznych, z której korzystamy do dzisiaj. Róża i jaśmin to nuty C, ambra natomiast to F, czym głębszy zapach tym nuta jest niższa.

Zamawiając autorskie perfumy naturalne piszemy wspólnie pachnącą muzykę, tworzymy niepowtarzalną opowieść a ja przeprowadzam klienta przez zazwyczaj nieznany i fascynujący świat zapachów naturalnych czego efektem jest wyjątkowy zapach dopasowany do osobowości oraz stylu zamawiającego.


Naturalne perfumy są jak wino, potrzebują czasu by dojrzeć, praca nad jednym zapachem to ok. 6-8 miesięcy.


Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów zapraszam do kontaktu przez maila info@bottanicum.pl