Skip to main content
O zapachach naturalnych

Tak pachnie tylko maj

Majowe powietrze pachnie obłędnie. 🌷👃


W tym roku wszystko zaczęło rozkwitać w ekspresowym tempie, mam wrażenie, że co najmniej miesiąc wcześniej przyroda obudziła się z zimowego snu.

Zapachy wiosennych kwiatów wirują w powietrzu tworząc oszałamiające olfaktorie, napotkamy je dosłownie wszędzie, wystarczy tylko uważnie zacząć wąchać świat wokoło.


Maj to nie tylko miesiąc wyjątkowych woni to także czas, kiedy możemy bez ograniczeń czerpać naturalne zapachy kwiatów, które odprężają dosłownie nasz mózg stymulując takie substancje jak oksytocyna, serotonina i dopamina odpowiedzialne za dobre samopoczucie oraz relaks.

Aromatyczne molekuły wydobywające się z kwiatów mają zdolność stymulowania receptorów w mózgu, które zmniejszają poziom kortyzolu (hormonu stresu).

Jeżeli czujesz się zestresowana/zestresowany zwróć szczególną uwagę na zapachy kwiatów, w maju spotkasz je dosłownie wszędzie wystarczy być na nie uważnym. 🌷🌸🌼


Szczególnie polecam spacer po lasach gdzie kwitnie czosnek, czeremchy, kaliny ich zapachy mieszają się z drewnem i ściółką, cudowne doświadczenie.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie