Skip to main content
Zapach w obrazach

Olfaktoria w obrazie

Uwielbiam tę nieprzewidywalność, żadna z odbitek nigdy nie będzie taka sama, za każdym razem będzie inna, nie da się tego powtórzyć podobnie jak w cyjanotypii czy innych technikach klasycznych. To mój pachnących świat w obrazach, rośliny jest prosto odbić, natomiast fotografie zajęły mi kilka miesięcy pracy by opracować odpowiednią technikę, aby uzyskać odpowiadający rezultat. To moja odskocznia w przerwach między komponowaniem zapachów 🙂


Lubię w pracowni medytować poprzez dotykanie sztuki i twórczości, to momenty, kiedy jestem całkowicie w tu i teraz, podobnych uczuć doznaję w górach.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie