Skip to main content
bottanicum w mediach

leśne zapachy bottanicum w TVP3 Katowice

🌿Mam takie miejsce gdzie się ładuję, miejsce w którym świętuję radości oraz przerabiam wiele wewnętrznych zapytań, mam takie miejsce gdzie mogę na moment zniknąć… i Ty również masz takie miejsce…


To tutaj opracowywuję plany zapachów i działań bottanicum.


Las… przestrzeń, w której wszystkie nasze zmysły zaczynają współpracować z drzewami i roślinami, to przestrzeń w której możemy być autentycznie sobą, bo otoczenie leśne nie ma wobec nas oczekiwań ani wymagań, możemy choćby na moment zostawić wszystko za sobą i być sobą.


🌳W lesie doświadczamy efektu biofilii, czyli jesteśmy wystawieni na terapeutyczne działanie koloru zielonego. Naukowcy udowodnili, że kolor zielony w lasach działa na nas terapeutycznie fizycznie jaki i psychicznie. Ekspozycja na kolor zielony przyspiesza gojenie się ran oraz przyspiesza powrót do zdrowia w tym w chorobach nowotworowych.


Leśne zapachy również mają całą paletę zapachów, które służą naszemu dobrostanowi. Drzewa iglaste wypuszczają olejki eteryczne w przestrzeń, które między innymi zawierają terpeny, które mają dobroczynny wpływ na nasze jestestwo, służą naszym drogom oddechowym, wspomagają w depresji, odprężają oraz nadają poczucia szczęścia.👃🌲


W zasięgu rąk mamy „zieloną pigułkę”, która nie ma efektów ubocznych 😉

🌲Dzisiaj w moje rewiry leśne zaprosiłam ekipę telewizyjną gdzie kręciliśmy odcinek o leśnej terapii i jej zapachach.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie