Skip to main content
O zapachach naturalnych

Czasu mało

Nie! Nicolas Cage nie śnił mi się dzisiaj w nocy 😃 natomiast przydałby mi się sen przenoszący mnie w czasy, kiedy alchemia była codzienną praktyką.

🍶🔮 Przede mną jak dotąd największe wyzwanie z wyzwań, stworzenie dwóch opraw olfaktorycznych dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie .

Dlaczego to dla mnie nie lada wyzwanie? bo powiedzieć, że czasu jest mało to jak by nie powiedzieć nic. Mam miesiąc na opracowanie pachnących historii, czy podołam? nie wiem… 🕰️


Wiadomo, naturalia rządzą się swoimi prawami, nie da się z nimi dogadać ani poprosić by swoje dobra od tak pokazały w kilka dni, mogę mieć swój pomysł a one i tak zagrają po swojemu. Jako, że czasu jest mało w tym projekcie kładę bardziej nacisk na techniki i doświadczenie niż stricte moją wizję artystyczną.

🧪💧Już za miesiąc z delikatnym haczykiem w Wilanowie odbędzie się fascynująca wystawa, tak szczerze to jeszcze jej nie ogarniam, jestem na początku zaznajamiania się z artystami oraz kolekcjami, lecz to co mogę zobaczyć wizualnie powala mnie na kolana, ponieważ rodzaj sztuki, która będzie prezentowana na wystawie jest mi bardzo bliski, to średniowiecze, grzyby, porosty, alchemia, czary. Jest tyle ścieżek i kluczy, że nie wiem jeszcze jakie szczegóły wydobyć z ogółu, ten tydzień poświęcam na poszukiwanie różnych tropów by zasiąść do komponowania.🌡️


Serdecznie dziękuję za zaproszenie do projektu mojej kuratorce Marta Poławska, która tworzy tę wystawę oraz dzieli się swoją ogromną wiedzą i pasją.

Więcej szczegółów niebawem, bo zapowiada się bardzo ciekawy i fascynujący czas olfaktorycznych opowieści 👃🙂

Grafika na monitorze tabletu jest autorstwa Agnieszki Cieślińskiej - Kaweckiej, jestem zauroczona jej pracami.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie