Skip to main content
O zapachach naturalnych

Barbórka

Dzisiejszy świt na Górnym Śląsku pachniał szczególnie, czwarty grudnia jest świętem Barbar oraz górników, świętuje się Barbórkę.

Mnie pachniało zimnem, takim piekącym w policzki, dymem z kominów gdzie czuć spalony węgiel, rzadziej drewno i ekscytacją, że zaraz spokojne jeszcze ciche otoczenie rozbrzmi melodyjną i dostojną muzyką orkiestry dętej.


Barbórka pachnie mi naftaliną i kurzem, tata raz w roku wyjmował swój galowy ancug ze szranku, wyjmowoł z folii i szykowoł się do uroczystego wyjścia, przypominam sobie też metaliczny zapach, jego medale tak pachniały, kiedy dzisiaj powąchałam jego kilof, który mu służył wiele lat na dole poczułam zapach ziemi i drewna wymieszanego z metalem, jest też zapach potu, po tak wielu latach ten zapach jest nadal mocno wyczuwalny.


A u Was jak pachnie Barbórka?

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
współprace z bottanicum
14 lipca 2024 10:53
Newsletter

Bądźmy w kontakcie