Skip to main content
Materiały w perfumiarstwie naturalnym

Żywice w perfumiarstwie naturalnym

Uwielbiam żywice, jest w nich coś enigmatycznego i niedostępnego, oczarowywały ludzi od tysięcy lat. Praktycznie nie ma miejsca na ziemi gdzie żywice z drzew nie byłyby wykorzystywane w celach rytualnych, duchowych czy obrzędowych, tak jest do dzisiaj, daleko szukać nie musimy, w katolickim kościele używa się kadzidła, bardzo szeroko są stosowane w Indiach, Meksyku, Ekwadorze czy Afryce, w Europie rośnie w siłę nowoczesna magia, która również sięga do żywic.


Żywica jest plastrem dla drzewa, chroni jego ranę, w przenośni w rytuałach żywice służyły i nadal służą energetycznej ochronie. Dym z żywicy kopalowej pomaga odepchnąć negatywne energie i duchy oraz czyści energetyczną aurę podczas ceremonii.


Żywice wykorzystuje się na dziesiątki sposobów, mają cudowne właściwości kosmetyczne, lecznicze oraz przemysłowe.


Żywice są również szeroko stosowane od tysięcy lat w perfumiarstwie, nie są to proste materiały do okiełznania, ale da się wypracować odpowiednie sztuczki by się z nimi dogadać 🙂


Już za moment zaczynam 9 miesięczną przygodę po świecie żywic, mam nadzieję dowiedzieć się o nich wiele ciekawych rzeczy oraz poznać ich zastosowania na różnych poziomach.


A póki co sprowadzam nieznane mi żywice z różnych zakątków świata, czekam na paczkę z kulkami kadzideł Majów oraz Green Hojari i żywicy ferula foetida-asfoetida, jestem bardzo ciekawa ich zapachu, to tak na razie na początek 😉


A Wy jakie żywice kojarzycie? Używacie ich?

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
współprace z bottanicum
15 czerwca 2024 10:04
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie