Skip to main content
Pachnące inspiracje

Zwierzęta mocy

Zwierzęta mocy, każdy je ma, nie każdy o tym wie, przychodzą do nas i odchodzą, są różne w różnych okresach naszego życia, przynoszą nam rady, otuchę, wskazówki. Pojawiają się w snach, kartach oraz w naszym namacalnym życiu, to mocna symbolika wywodząca się z alchemii, sam Jung zgłębił ten temat i dzisiaj pracując między innymi ze snami odkrywa się swoje zwierzęta mocy.


Na przestrzeni lat kilka się zebrało, jedne odeszły bezpowrotnie, inne zostały, jeszcze inne przychodzą raz na czas, natchnęło mnie to, aby stworzyć fantazję zapachową według moich zwierząt, moje wyobrażenie aromatów.


• Wąż - bywał u mnie lata temu, kojarzy mi się z ziemią, wysokimi trawami, łąkami, z brudnym, zakurzonym piaskiem.

• Koń - był czas, kiedy był u mnie długo, dla mnie oznacza dystyngowanie, piękno i siłę, pachnie mi stajnią, sianem, trawą, wiatrem, letnią rzeką.

• Jeleń – to siła, to zapach gór o świcie i zmierzchu jesienią, ranna rosa i wieczorne puszczanie z ziół aromatów owianych rykowiskiem, to zapach drzewny, trochę siana też czuję.

• Wilk – jest ze mną stale, wojowniczy ale i opiekuńczy, daje mi o sobie znać w snach, jego zapach kojarzy mi się z lasami, ściółką ale i z zimą.

• Niedźwiedź – blisko mi do niego, siła i niezależność oraz gawra pozwalająca na spokojne bycie, tutaj mam zapach jednoznaczny, żywica sosnowa, drewno, mchy, ziemia, ugnieciona trawa.

• Lis – to nowe zwierzę u mnie, spotykam je w realu, na przystanku autobusowym, w ogrodzie sąsiada i w lesie – rozbudza moją kreatywność, wskazuje drogę, kojarzę go z zapachem lasu, asfaltu, domostw, ogródków.

• Sowa - mądrość i doświadczenie, kojarzy mi się z zapachem liści, lasów oraz sadów.

• Motyl – to moje odkrycie, to zwiewność, powietrze, suche, gorące lato, ulotność, piękno, to zapach łąk, kwiatów, lekkości, motyl zdecydowanie doda lżejszego i słodszego tonu perfumom, które powstaną.


W ogromnym skrócie dzisiaj podzieliłam się z Wami moim zarysem, mój następny krok to już realne zapachy, akordy, nuty, łączenie ich, poznawanie, komponowanie, czuję dużą ekscytację...


A Wy macie swoje zwierzęta mocy? Znacie je czy może czytacie o nich pierwszy raz? Dajcie znać w komentarzach i podzielcie się jakie Wam się kojarzą z nimi zapachy.

Monika