Skip to main content
Pachnące spotkania bottanicum

Zapraszam na Industriadę w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Nuty metaliczne w perfumiarstwie, czy je kojarzycie? jakich materiałów naturalnych byście użyli w kompozycji przywołującej na myśl metal?


Od kilku miesięcy pracuję nad porozumieniami metalicznymi, odkryłam sporo ciekawych i bardzo zaskakujących połączeń.


Metaliczne porozumienia można zaliczyć do zapachów przemysłowych, które mają spory udział w sztuce perfumiarstwa chociaż nie są na pierwszym planie.


Najczęściej stosuje się się w określonych celach takich jak wywołanie konkretnej emocji czy zwrócenie uwagi na daną sytuację bądź opowiedzenie konkretnej historii.


Tworząc moje porozumienia miałam na uwadze historię Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, wybrałam trzy grupy malarstwa industrialnego za pomocą którego będę 17 czerwca opowiadała za pośrednictwem zapachów o historii terenów przemysłowych oraz zaznajomię słuchaczy z przemysłowymi nutami i tym jaką pełnią rolę w sztukach wizualnych za pośrednictwem zapachu.

Obecnie na bardzo szybko opracowuję akord smogu, nie jestem przekonana czy wyjdzie mi to co bym chciała bo czasu praktycznie nie mam, ale próbuję 🙂


Natomiast kadzidło kojarzące się z sadzą i smogiem mam już gotowe.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie