Skip to main content
Pachnące spotkania bottanicum

Zapachy naturalne w lini przodkiń

Kobiety, MY… tyle mamy w sobie tajemnic naszych matek, babek, prababek…


Niesiemy je często przez życie nie rozumiejąc wielu sytuacji, zapytując w myślach dlaczego mnie to spotyka, co zrobiłam nie tak, czemu jestem nie słyszalna, niewidzialna, kochana za bardzo lub dotykana chłodem…

Ciągle za grzeczna, za miła, za cicha, za pyskata, za wulgarna, za prędka, za wolna… nie taka jaką mnie widzieć chce matka… wiele z nas zna za dobrze smak poczucia winy…


Nie bez przyczyny wybrałam na majowe kręgi spotkanie z naszymi przodkiniami, każda z nas ma matkę lub nią jest, niesiemy wiele. Wiadomo już, że nie rodzimy się z pustą kartą.


Szacunek, pokłon kobietom z rodu, każdej z osobna bo każda z nich jest w nas… zrozumienie oraz świadomość daje uwolnienie, wolność i ogromne zasoby, chociaż możemy ich nie widzieć a często w gniewie i poczuciu żalu nie dopuszczać do siebie.

Jesteśmy potomkiniami kobiet, które przeżyły wojnę, która często ukształtowała nasze przodkinie, lęk, głód, gwałty, bieda, utrata dzieci… żyły dalej, jak potrafiły…

Tak wiele zapachów się pojawiło na majowych Pachnących Kręgach Kobiet bottanicum, perfum, kwiatów, kosmetyków, futer, zapachów emocji, miejsc, świata, który być może odszedł, lecz jest wciąż żywy w nas, niesiemy go dalej co z niego weźmiemy zależy tylko od nas i naszej świadomości oraz zrozumienia. Zrozumienie to dla mnie największa nauka z majowych kręgów.


Bywa, że nasze relacje z matkami są jak róże, piękne i z kolcami, czasami widzimy same ciernie...

W czerwcu będzie o praktyce wdzięczności gdzie zapachy naturalne ponownie zabiorą nas ku nowym odkryciom.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie