Skip to main content
O zapachach naturalnych

Tydzień Zapachów Dzień 4

Dzisiaj swoje święto mają perfumiarze!


Dzień Perfumiarza jest stosunkowo nowym świętem i jeszcze mało znanym.


Większość ludzi używa perfum, ale czy wie czyim są dziełem? kto je skomponował? ile pracy zajęło opracowanie zapachu i czym był inspirowany?

Nie ma wykształconej kultury by pudełka lub choćby same opisy perfum na stronach internetowych były sygnowane nazwiskiem perfumiarza.

Nie ma w dobrym zwyczaju, kiedy osoby sławne wypuszczają swoją linię perfum pokazać się z perfumiarzem, który je stworzył.

Czy znacie jakiś wywiad gdzie celebryta i perfumiarz opowiadają o wspólnej pracy?


Perfumy wychodzą na rynek, gwiazdy robią szum a o samym projektancie jest cichosza, czasami wspomni się o marce czy zespole, bez nazwisk.

Nie raz czytałam o współpracach z perfumiarzami, perfumiarzami inkognito, znowu bez wymienienia nazwisk.


By to się zmieniło środowisko perfumiarzy powinno się upominać o rozgłos i żądać by ich nazwiska widniały na pudełkach oraz w opisach marek, które zamawiają perfumy. Tak jak obrazy nie są anonimowe, tak jak muzyka nie jest anonimowa, poezja, filmy i wiele innych działań tak perfumy powinny również przestać być anonimowe.


Czasami w perfumeriach niszowych przeglądając markę Perfumes Zoologist przy niektórych perfumach jest podany nos, czyli perfumiarz, który je stworzył, niestety jest to skrajnie rzadki wyjątek.


To taka moja krótka dygresja z okazji Dnia Perfumiarza 🙂


A jako, że jest to również moje święto nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała o przestrzeniach naturalnych zapachów.

W świecie perfum nic nie dorównuje bogactwu surowców naturalnych, które są jak poezja malująca na płótnie natury.

Dzięki materiałom naturalnym perfumiarz jest w stanie wyczarować całkowicie nowe spojrzenie na lasy, łąki, ogrody i cały świat przyrody w olfaktorycznej odsłonie.


Poznając świat perfum naturalnych możemy się poczuć jak na spacerze w leśnych przestrzeniach odkrywając zakamarki przyjemności i zaskoczeń, bo w jednej sekundzie poczujemy mchy i kwiaty by następnie zajrzeć do kory drzew.


W tych esencjach odkryjemy kulturę, naturę, sztukę i historię. Perfumiarz jest tkaczem pomiędzy wieloma światami i epokami, przenosi nas w odległe krainy wyobraźni gdzie każdy zapach ma swoją historię do opowiedzenia.

Często perfumy są pachnącymi baśniami łączącymi przeszłość z teraźniejszością.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
współprace z bottanicum
17 kwietnia 2024 10:21
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie