Skip to main content
bottanicum w mediach

Spotkanie z Niką i rozmowa o uziemieniu

Czakra podstawy, uziemienie, od niej wszystko się zaczyna, albo kończy, to zależy czy wyruszysz w podróż poznania siebie czy zostaniesz w strefie komfortu.

To tutaj jest nasza asertywność lub jej brak, to tutaj jest nasza moc tworzenia lub jej brak. Czakra korzenia musi być silna i ugruntowana bo drzemie w niej ogromna energia, która może nigdy nie wypłynąć jeśli zabraknie odwagi by zanurzyć się głęboko pod ziemię, czeka tam wiele do odkrycia.


Zapachy gleby, drzew, pączków czarnej topoli, ale też cukierków krówek i ziół, mogą nas zaprosić do wewnętrznej podróży ku poznaniu i zaufaniu sobie.


Czekając na windę i rozglądając się dookoła czy dobrze zapamiętałam miejsce gdzie zostawiłam samochód (nie jestem zbyt bystra na wielkich parkingach) zamyśliłam się przez moment, bo jak opowiedzieć o świecie oflaktorii gdzie praktycznie każdy może mieć swój indywidualny zapach do pracy, jak to uprościć?


Idąc na spotkanie z Dominiką Chochołowską-Bocian zimne powietrze mnie osadzało, jego zapach też może być uziemieniem, takim tu i teraz, nie trzeba szukać wymyślnych woni, uważność sama je nam przedstawi.


Nikiszowiec, no tak, znowu Nikiszowiec 🙂 nie mogę się oprzeć i najczęściej na spotkania wybieram właśnie to miejsce, deszczowo, chłodno a mimo to było pięknie.


Nika zaprosiła mnie do przeprowadzenia wywiadu na temat czakry podstawy i zapachów, to był bardzo przyjemny czas.


Za niedługo będzie dostępna do przeczytania nasza rozmowa o ludziach, emocjach, przyrodzie i zapachach.

Nika jest artystką, koniecznie zajrzyjcie na jej stronę Secret Spot 🙂

Zostałam również obdarowana pięknym kolażem jej autorstwa, jak tu się nie wzruszyć.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
współprace z bottanicum
15 czerwca 2024 10:04
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie