Skip to main content
O zapachach naturalnych

Praca z historią

Najlepiej czuję się w sztuce i kulturze, tutaj moja wyobraźnia może działać razem z wiedzą i eksperymentami. Jestem zakochana w symbolice i nauce łącząc te dwie jakby się mogło zdawać przeciwności. Nigdzie indziej jak właśnie w działaniach artystycznych mogę wyrazić wszystko co chcę i jak potrafię.


Poprzez zmysłowe działania artystyczne wykorzystujące zmysł węchu i zapachy dostaję przepustkę do wielu dusz, w barwnych rozmowach wyszukuję jednego szczegółu, jednego wyrazu, jednej nazwy, wspomnienia, czegoś istotnego co czyni daną kompozycję zamówionych perfum wyjątkową i ważną. Strych, jałowiec, uścisk dłoni, płacz, kobiecość, pewność siebie, nasłuchuję uważnie by później to ujarzmić i zamknąć we flakonie…


Lekko drżąca warga, poruszenie palcem, szybszy oddech lub głośniejszy daje mi znać, że kompozycja zapachowa coś poruszyła, coś przypomniała, czasami mogę się tylko domyślać…


Zachwycam się nieustannie wiedzą kulturową na temat botaniki, natury i tego jak inspiruje ludzi do działań wszelakich odkąd życie ludzkie jest na ziemi i jak ogromny ma wpływ na ludzkie życie, tym bardziej jestem wdzięczna, że mogę za jej pomocą wyrażać tak wiele emocji i historii poruszając odbiorców oraz przenosząc ich nierzadko w dalekie otchłanie.


Sztuka i nauka, nauka i sztuka czy to możliwe? TAK! jedno drugiego nie wyklucza, ale trzeba mieć dystans i elastyczność.


Rok 2024 otwieram potężnym projektem, zostałam zaproszona do stworzenia oprawy olfaktorycznej dla Muzeum Narodowego w Warszawie, będę tworzyła kilka zapachów opowiadających ważną historię, a żeby ją opowiedzieć olfaktorycznie czuję potrzebę by się w niej zanurzyć, jest chyba coś w tym podobnego do aktorstwa i utożsamienia się z rolą bohatera.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
współprace z bottanicum
15 czerwca 2024 10:04
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie