Skip to main content
Pachnące inspiracje

Pasja tworzenia

Nie wiem kiedy mogę się jej spodziewać, kiedy wejdzie w moje myśli, natchnie mnie znienacka, często w miejscu nieoczekiwanym, przychodzi, nieproszona, z zaskoczenia, kocham to, kiedy jej długo nie ma, kiedy mam przestój, autentycznie cierpię, miotam się, tęsknię i niepokoję.


Wena, to moja ciągle zaskakująca mnie część samej siebie, nie wiem skąd się bierze, mogę się domyślać, że czerpie z książek przeczytanych, ludzi napotkanych, sztuki zobaczonej, poczutej aż do głębi lub zignorowanej, wydarzeń doświadczonych, otoczenia wokoło, ona czerpie z wielu źródeł, ma swoje miejsce w podświadomości, odwiedza mnie, karmi, daje siłę do działania i tworzenia, nie wymyślam jej, nie pracuję nad nią, ale bywa, że wyczekuję.

Kiedy mam natchnie wszystko mi głowie buzuje, porywa mnie, nie mogę spać bo kreuje się coś mojego, co z biegiem czasu nabierze rozpędu i wyjdzie z serca do świata rzeczywistego.


Tak mam teraz, zapach, dostaję wskazówki, jeszcze mi to trudno ująć słowami ale widzę obrazy oraz czuję poszczególne zapachy, rodzi się moja kreacja, mój zapach, jakiś pierwotny instynkt, przewodnikami są moje zwierzęta mocy, wracam do nich, przypominam sobie, poznaję je w całkiem innym wymiarze, bywa, że jestem nią zmęczona, czasami wyczerpana, bywało, że byłam w stanie jechać 300 km aby spełnić jej życzenie, jest w niej pewien rodzaj szaleństwa, świat był by ubogi bez tych odchyłów...


Za kilka dni podzielę się z Wami wpisem, w którym przedstawię Wam jak tworzę zapach, na co zwracam uwagę, czym się kieruję, teraz piszę, utrwalam piórem na papierze moje wyobrażenie, mam już kilka stron, na końcu powstaną formuły, potem dziesiątki prób mieszania olejków, tworzenia akordów aż do momentu kiedy uchwycę to czego oczekuję i to czego się nie spodziewam, tworzenie to dla mnie wielkie odkrycia.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie