Skip to main content
O zapachach naturalnych

Pachnące narracje bottanicum

To tu! w tym lesie! w Rezerwacie Przyrody w Katowicach Murckach ostatnio powstają moje pachnące narracje…


Mam teraz nie lada orzech do zgryzienia, w głowie mam wizję ponętnego ognia i drewna, chciałabym by było seksownie i bardzo, bardzo męsko, oczywiście to moja wizja pewnego mężczyzny, moje wyobrażenie. Przez ten zapach jestem w dole twórczym, mam kilka fiolek ze sobą, trzymam nos przy ściętych drzewach i mokrej ściółce (mono pachnie ok. ale kto by chciał na sobie nosić ściółkę, wilgoć w naturaliach? sprawa karkołomna), szukam, to jest tak trudne dla mnie do uchwycenia z samymi naturaliami, że nie wiem czy nie polegnę. Kompozycja na pewno nie powstanie w przeciągu 4 miesięcy.


W sobotę wyruszam oddać prace olfaktoryczne, za każdym razem, kiedy pakuję moje pachnidła czuję dziwny żal i tęsknotę, przywiązuję się do tego co tworzę, w końcu kompozycje towarzyszą mi każdego dnia, znam je na wskroś, mam próbki, ale tak mimo wszystko dziwnie mi, może traktuję kompozycje jak pachnące dzieci?... dzieci też idą w świat… 🙂


Utkałam pachnącą opowieść o Poczcie Polskiej z XIX wieku, pachnidła już za momencik staną obok pachnących atramentów w Muzeum Poczty Polskiej i

Komunikacji we Wrocławiu.


W świat wypuszczam również perfumy historia casia i electri inspiratione, oba różne, oba dla jednej osoby 🙂

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
współprace z bottanicum
17 kwietnia 2024 10:21
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie