Skip to main content
Pachnące spotkania bottanicum

Pachnące Kręgi Kobiet bottaicum

To już! 🙂


W sobotę ruszają Pachnące Kręgi Kobiet bottanicum, jestem bardzo podekscytowana.

Pomysł pachnących kręgów narodził się w mojej głowie wiele miesięcy temu a już za kilka dni nabierze realnych kształtów. To dla mnie duże wydarzenie i spełnienie kolejnego marzenia związanego z zapachami naturalnymi.

Pachnące Kręgi Kobiet bottanicum będą świętem kobiet, zabawą, zaglądaniem do wyobraźni, pobudzaniem jej a w tym wszystkim będą nas prowadziły zapachy naturalne.


Kolejny raz w życiu ugruntowałam się w tym co tworzę i zaufałam swojej intuicji.


Kiedy puszczasz słowa w świat i wypowiadasz je na głos wszechświat zaczyna Ci sprzyjać.


Dzielę się z Wami tym ponieważ, kiedy dopuściłam do głosu własne pragnienia i zajęłam się zgłębianiem świata zapachów naturalnych wiele osób dosłownie, w moim otoczeniu pukało się w czoło i patrzyło na mnie jak na wariatkę, która raz, ma za dużo czasu, dwa nie ma pewnie czego robić z pieniędzmi. Efekty pasji, nauki oraz pracy widać i jak to w życiu bywa ludzie, którzy byli prześmiewni zamilkli a nawet i zapomnieli o tym co wcześniej mówili.

Na Pachnących Kręgach Kobiet bottanicum będę chciała w Was zaszczepić i wzniecić wiarę we własne marzenia i że warto je spełniać wbrew przeciwnością i wbrew temu co o nich myślą inni. Spotykam bardzo wielu wartościowych ludzi, którzy mają piękne marzenia, ale boją się i wstydzą je realizować…

Bardzo się przygotowywuję, opracowałam wiele materiałów, które mam ogromną nadzieję będą w naszej rocznej, kobiecej podróży rozwijały zmysł węchu oraz pomagały w zaglądaniu do swojego wnętrza, odkrywaniu duszy i uwalnianiu kreatywności w przeróżnych postaciach i na wielu gruntach.

Bardzo jestem ciekawa Waszych podejść do zapachów, czy będzie więcej uczestniczek, które badają aromaty duchowo czy intelektualnie, a może jedno i drugie?


W obecnych czasach ludzie biorą większość rzeczy i sytuacji rozumowo, poznawczo i konkretnie. Chcą wiedzieć, znać merytoryczne działanie, widzieć efekty zapominając, a co gorsze czasami całkowicie wypierając drugą stronę, gdzie znajduje się świat metafor, symboli. Świat w którym karmi się duszę, świat odczuć, które są spychane daleko w naszą podświadomość bo nie są precyzyjnie zdefiniowane, wydają się być mniej istotne, może czasami nawet głupio o tym mówić, szkoda czasu na pierdoły. Czy na pewno?


Brak kontaktu z naszą wyobraźnią tworzy pustkę wewnątrz… Jestem przerażona nową modą w wychowywaniu dzieci, gdzie niektórzy rodzice stawiają na czysto rozumowy rozwój i nie czytają dzieciom baśni, wszystko od małego musi być ugruntowane w jednej połowie, w rozumie i logice, to odzieranie z człowieczeństwa, wiem! brzmi dosadnie i takim jest. Człowiek karmi się rozumem oraz duchowymi przeżyciami, kiedy jedno, albo drugie jest zaniedbane tworzy się chaos wewnętrzny oraz rozdarcia, pogoń za nie wiadomo czym i gdzie…


Co ma wspólnego z tym zmysł węchu? bardzo wiele, zapachy od tysięcy lat były przede wszystkim w świecie duchowym, docierały do serc i ludzkich dusz, tak naprawdę od niedawna weszły do ścisłego świata rozumu i nauki, co oczywiście jest bardzo pozytywne, lecz nie zapominajmy i nie odbierajmy zmysłowi węchu jego dziedzictwa kulturowego oraz realnego oddziaływania na nasze dusze 🙂

Do zobaczenia na Pachnących Kręgach Kobiet bottanicum 🙂

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie