Skip to main content
O zapachach naturalnych

Ogórecznik

Od maleńkiego ziarenka po uginający się krzak czekający na zbiór wyrósł w moim ogrodzie ogórecznik, lubię tę roślinę, jej energię i to czym się dzieli w kosmetykach.


Ogórecznik jest łaskawy dla mojej skóry, w oleju, toniku czy kremie łagodzi niedoskonałości.

Lubię rozcierać jego liście, są szorstkie niczym język kota, sok pachnie świeżym ogórkiem, jest rześki i przyjemny, nieśmiało próbuję go zatrzymać w esencji, nie jestem pewna sukcesu.


Celtowie wierzyli iż nalewka z ogórecznika dodaje odwagi a syrop z liści zgania gorączkę.


Pileneusz określał ogórecznik jako roślinę wiwatującą, ponieważ w letnie upały pita z nim woda orzeźwiała, co czyni nadal.

Według astrologów ogórecznik ma płeć męską, jego planetą jest Jowisz a żywiołem powietrze, posiada moce potężne wzmagając odwagę i psychikę. Dawni magowie polecali świeże kwiaty umieszczać w dziurkach od guzików co odwagi dodawało człowiekowi.


Za słowami Józefa Rostafińskiego wódka boragowa serce posila, duchy serdeczne wyjaśnia i sny groźne odejmuje, myśli rozwesela i dobrymi czyni.

Zanurzony w wodzie i zmieszany z winem okraszonym cytryną i cukrem orzeźwia latem, jego piękne niebieskie kwiaty można jeść.


Ja zrobię syrop z liści oraz kilka ekstraktów do mazideł, poeksperymentuję również z zapachem.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
współprace z bottanicum
17 kwietnia 2024 10:21
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie