Skip to main content
Materiały w perfumiarstwie naturalnym

Maj bzami usiany

Maj bzami ubrany, od lat ten miesiąc kojarzy mi się z lilakiem oraz konwaliami, łapię ich zapach w

enfleurage, to dla mnie wyjątkowy czas. Poszukiwanie lilaków oraz knowali po lasach to prawdziwa frajda, obieranie z łodyżek malutkich kwiatuszków a potem wybieranie ich pęsetą to dla mnie medytacja, w tle leci muzyka a ja jestem cała w tym co tworzę.


W tym roku bardzo eksperymentuję z nowymi olejami, zrobiłam również proszki zapachowe do których dodaję lilaki, napawam zapachem także mirrę i kadzidło, to tak zwany suchy enfleurage, spróbujcie koniecznie, pięknie się łączy kadzidło z bzami.

Jeżeli jeszcze nie próbowaliście starożytnej sztuki pozyskiwania zapachu zachęcam bardzo, teraz jest dobry czas, a jeżeli nie wiecie jak się zabrać do tego, to przybywajcie na grupę „bottanicum przylądek naturalnych zapachów” https://www.facebook.com/groups/793685331224789 tam znajdziecie wszystkie informacje oraz członków grupy, którzy już tworzą własne pachnidła z majowych bzów.


Z kwiatów lilaka możecie również zrobić herbatę o smaku karmelu, w tym roku w końcu mam zamiar ją wykonać i syropy, pyszne wychodzą, lubię też ocet z lilaka, super jest w szamponie dla tłustych włosów lub jako płukanka 🙂

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie