Skip to main content
Materiały w perfumiarstwie naturalnym

Lawenda z warsztatów destylarskich

Na warsztatach z destylacji olejków eterycznych u Moniki i Pawła dużo było poruszane w temacie destylacji lawendy. Wróciwszy do domu z pierwszego dnia spotkania od razu wzięłam się za komponowanie lawendowych zapachów z olejkiem eterycznym w roli głównej, wydestylowanym na warsztacie.


Moje pierwsze wrażenie? Ufff moc, bezkompromisowa siła lawendy takiej, którą się pokocha od pierwszego zachłyśnięcia lub ją znienawidzi, pierwsze zaciągnięcie ze słoja spowodowało łzawe spojrzenie, o żeż ty pomyślałam, ujarzmię cię 😃


Na mój nos już złagodniała, łzy się nie pojawiają, albo się przyzwyczaiłam, tak czy siak wydobywa się jej potężne piękno, które raz głośniej raz ciszej daje o sobie znać w kompozycjach. Zdecydowanie można rozpoznać gdzie użyłam lawendy z warsztatów a gdzie angielskiej w tych samych formułach.

Zapachy oczywiście są bardzo młode, ale i tak mnie cieszą ich różnice. Lawenda z warsztatów to typowa słowianka, piękna, w blond włosach, ale z mocnym charakterem, zaprawiona polskim klimatem, z tym olejkiem eterycznym to tak na spokojnie, umiarkowanie, na ten moment jest to kapitalny materiał do rześkich zapachów, fryzjerskich z nowoczesnym tchnieniem, zapominanych aptecznych, bardzo mi zagrała w dymnym akordzie, będę tą drogą podążała. Fougere wychodzi z nią charakterne, nadaje przytupu, nie sposób jej przegapić, osłodzić? Ha! Nie ją, mam wrażenie na ten moment bo to się wszystko jeszcze pozmieniać może, że kumaryny z piżmem dodały jej jeszcze większej charyzmy, czekam co będzie dalej...


Na fotografii w buteleczce nie jest błękitny olejek eteryczny z rumianku, gości tam lawenda 🙂

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie