Skip to main content
Materiały w perfumiarstwie naturalnym

Konkret z liści fiołków wonnych

No i mam, własny konkret z liści fiołków, zapach ma bardzo zaskakujący, ciekawy, kompletnie nie przypominający zapachu kwiatów, różni się również od mojego zakupionego absolutu fiołkowego, jest zdecydowanie bardziej wyrazisty, kojarzy mi się z wiejskim polami za płotem i letnimi wieczorami na wsi.


W buteleczce mam mój mały cud, coś co mnie zupełnie zaskoczyło, czuję się oszołomiona, pracy mnóstwo, konkretu maleńko, ale co za zapach. To była próba, kiedy rozpuszczalnik wyparowywał spisałam moją pracę na marne, ale stwierdziłam, że zeskrobię materiał, dodam ciut etanolu i zobaczę co się stanie, i mowę mi odebrało, od razu zabrałam się do pracy nad kolejnym zrobieniem konkretu. Jeszcze Wam nie zdradzę co to jest, bardzo chcę, aby ten zapach powąchało jak najwięcej osób, chcę poznać ich wrażenia i skojarzenia. Mój mąż czuje smaczną śliwkę, soczystą (surowiec, którego używam nie ma nic wspólnego ze śliwkami).

Marzy mi się wykonać szypr gdzie będzie nuta śliwki, od lat ukochałam sobie zapach Femme, to klasyka i tam właśnie jest śliwka, oczywiście syntetyczna, być może moje odkrycie pozwoli mi na nutę śliwki w moich kompozycjach, a jeśli się tak stanie będzie to bardzo, bardzo niszowe, bo pracy ogrom, surowca mnóstwo a konkretu śladowa ilość.

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie