Skip to main content
O zapachach naturalnych

Fiołkowo mi...

Ufff skończyłam obrabiać fiołki 🙂


Dobrze jest czasem się wyrwać, zabrać psa, kosze i pojechać w las, w tygodniu to dla mnie rarytas 🙂

Dzięki uprzejmości Kasi z "Zaplątanych w zioła" dowiedziałam się gdzie są całe leśne łany fiołków, nazbierałam sporo, za kilka dni jeszcze tam wrócę, bo dla mnie to najlepsza terapia, las, ptaki i rośliny, głowa odpoczywa, na moment mogę oderwać się od obowiązków i doładować baterie.

Na spokojnie również celebruję las, wsłuchuję się w niego, wącham, oglądam i tworzę pachnący program warsztatowy. Miał ruszyć w maju, lecz wokoło nas odeszli nam bliscy ludzie, dochodzimy powoli z dziewczynami do siebie, przyroda nam w tym pomaga i dodaje siły oraz nadziei.


Dzisiaj w lesie było wilgotno, gleba pięknie pachniała, kiedy przyłożysz nos do mokrej ziemi usianej fiołkami poczujesz cudowny zapach, wcale nie słodki, tej delikatności słodyczy musisz się doszukać, pozwolić jej dotrzeć do nozdrzy, w pierwszym momencie wita cię zapach ziemi oraz mokrych, wiejskich pól, tak mi się to dzisiaj skojarzyło. W mokre dni z gleby wydobywa się zapach geosminy, związku, który odpowiada za ziemisty zapach, ten aromat dobrze nam robi, wpływa na nasz dobrostan.


Miło pachnie mi w kuchni, już na schodach czuję delikatny aromat fiołkowych kwiatów, zrobiłam z nich cukier, likier, syrop, próbuję zrobić pachnącą nalewkę, zanurzyłam je w glicerynie, może zrobię maść fiołkową, a jutro dzieci będą zajadać fiołkowe lizaki.

Z liści będzie konkret, jestem szalenie ciekawa jak wyjdzie, mam też nalewkę, barwi skórę na zielono 🙂


A Wy co robicie z fiołków?

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
współprace z bottanicum
17 kwietnia 2024 10:21
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Newsletter

Bądźmy w kontakcie