Skip to main content
Materiały w perfumiarstwie naturalnym

Eksperymenty...

Od dwóch lat eksperymentuję z glonami i wodorostami w perfumiarstwie naturalnym, od tych naszych z bajor, bagien i mokradeł do zamawianych z dalekich stron, orientalnych.


To trudny materiał, szybko można utracić jego charakter, trudno również jest pozyskać ich zapach, nie dziwię się że jest to bardzo rzadki i drogi materiał. Każdy gatunek zachowuje się inaczej, nalewki nie bardzo mnie satysfakcjonują, eksperymentuję z konkretami, które są bardzo zaskakujące.


Glony to ekstremalnie mało wydajny surowiec (nie każdy glon i wodorost odda zapach), lecz jak już uda się posiąść mikroskopijną ilość zapachu to aromat jest bardzo przyjemny, wodny, nadający się do mokradeł, sitowi, mokrego letniego wieczoru, oczywiście każdy glon i wodorost pachnie inaczej 🙂

Monika

Szukaj
O mnie

Jestem artystką olfaktoryczną, moją twórczość opieram na przekraczaniu granic w sztuce sensorycznej. Często tworzę olfaktoryczne hybrydy współpracując z artystami. Fascynacja zmysłem węchu oraz naturalnymi zapachami skierowała mnie na drogę komponowania pachnących opowieści w postaci instalacji artystycznych, perfum naturalnych oraz wykładów.


Moje działania zapachowe transportują ludzi w niezwykły i często nieznany świat zmysłów.


Zamykam we flakonach pachnące bogactwo natury połączonej z ludzką wyobraźnią.


Moją intencją oraz misją jest otwierać nozdrza ludzi na nowe doznania by mogli czerpać niezliczone inspiracje wyostrzając swoją wyobraźnię poprzez zmysł węchu i zapachy naturalne.


Zajrzyj na pachnące forum na Facebooku gdzie znajdziesz wiele ciekawych tematów o zapachach naturalnych oraz perfumach:

bottanicum przylądek naturalnych zapachówhttps://www.facebook.com/groups/793685331224789

Popularne wpisy
Akacja mylona z Mimozą
5 czerwca 2021 23:20
Irys
5 czerwca 2021 23:16
Hiacynty
5 czerwca 2021 23:27
Konwalie
1 maja 2022 23:17
Zapach dzieciństwa
1 czerwca 2022 21:20
Newsletter

Bądźmy w kontakcie